Lokomotivheader

Tabellhistorik

1997
Division 8B
Placering: 6 av 9
Serievinnare: Spartakos

1998
Division 8C
Placering: 5 av 8
Serievinnare: Tensta Unidos FF

1999
Division 8B
Placering: 5 av 7
Serievinnare: IK Säbysjön

2000
Division 8C
Placering: 1 av 9 (uppflyttade)
Serievinnare: IF Lokomotiv Blackeberg

2001
Division 7B
Placering: 3 av 8
Serievinnare: Rissne IF

2002
Division 7C
Placering: 4 av 9
Serievinnare: Turkiska SK

2003
Division 7B
Placering: 4 av 10
Serievinnare: Kurdiska FF

2004
Division 7C
Placering 4 av 9
Serievinnare: Sol De Chile IF

2005
Division 7B
Placering: 2 av 10 (uppflyttade)
Serievinnare: Skå IK

2006
Division 6B
Placering: 4 av 10
Serievinnare: Skå IK

2007
Division 6B
Placering: 7 av 10
Serievinnare: Turkiska SK

2008
Division 6B
Placering: 7 av 9
Serievinnare: Västerorts IF

2009
Division 6B
Placering: 2 av 9
Serievinnare: FK Bromma

2010
Division 6B
Placering: 4 av 10
Serievinnare: Kallhälls FF

2011
Division 6B
Placering: 1 av 9 (uppflyttade)
Serievinnare: IF Lokomotiv Blackeberg

2012
Division 5 norra
Placering: 9 av 12
Serievinnare: Rissne IF

2013
Division 5 norra
Placering: 8 av 12
Serievinnare: Kista Galaxy FC

2014
Division 5 mellersta
Placering: 5 av 12
Serievinnare: Långholmen FC

2015
Division 5 norra
Placering: 7 av 12
Serievinnare: Kungsängens IF

2016
Division 5 mellersta
Placering: 11 av 12 (nedflyttade)
Serievinnare: Långholmen FC

2017
Divsion 6B
Placering: 6 av 10
Serievinnare: Parsian IF


Historik Stockholm Cup
1997/98: Ut i första omgången mot Hagalunds IS (div 5).

1998/99: Ut i första omgången mot Marockanska IK (div 7).

1999/00: Ut i första omgången mot Reymersholms IK (div 4).

2000/01: Ut i kvartsfinal mot Vallentuna BK (div 2). Slog i ordning ut IFK Vaxholm (6), Erikslunds KF (8), Turkiska SK (8), Huvudsta IS (4), Mariebergs SK (5).

2001/02: Ut i första omgången mot Ursvik IK (div 6).

2002/03: Ut i första omgången mot BK Västerbron (div 8).

2003/04: Ut i andra omgången mot Amauta IF (div 7). Slog ut Flemingsbergs IF (8).

2004/05: Ut i första omgången mot Ursvik IK (div 5).

2005/06: Ut i tredje omgången mot Turebergs IF (div 4). Slog i ordning ut Rönninge/Salem Fotb (5), IFK Vaxholm (5).

2006/07: Ut i första omgången mot Ursvik IK (div 4).

2007/08: Ut i första omgången mot Blue Hill IF (div 5).

2008/09: Ut i andra omgången mot Tullinge BK (div 6). Stod över första omgången.

2009/10: Ut i första omgången mot Åkersberga BK (div 7).

2010/11: Ut i andra omgången mot Danderyds SK (div 4). Slog ut Albion FC (7).

2011/12: Ut i första omgången mot Sickla IF (div 6).

2012/13: Ut i andra omgången mot Atletico Stockholm FF (div 5). Slog ut Nackdala AIS (6).

2013/14: Ut i andra omgången mot Västerhaninge IF (div 6). Slog ut Åkersberga BK (6).

2014/15: Ut i tredje omgången mot Tullinge Triangel Pojkar FK (div 5). Stod över första omgången och slog ut Sollentuna FK (5).

2015/16: Ut i första omgången mot Tyresö FF (div 4).

2016/17: Ut i första omgången mot Råsunda IS (div 6).

2017/18: Ut i fjärde omgången mot Vendelsö IK (div 4). Slog i ordning ut Irakiska Vårby (5), Assyriska United BK (4), Ösmo GIF FK (5).